KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13693441
*
nr 1369 3441
Edward Smith
(f. 1923), USA
Akvarell, Komposition. Signerad daterad 57. Motivet: 36x43 cm
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 19:11:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/12 18:56:48
1
Vinnande bud
21/12 19:02:00
2
400 kr
21/12 19:02:00
1
450 kr (Budbetjänt)
21/12 19:02:24
2
500 kr
21/12 19:02:24
1
600 kr (Budbetjänt)
21/12 19:06:45
2
700 kr
21/12 19:06:45
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk edward smith komposition usa vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06
*
Edward Smith
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Läs om budbetjänten
nr 1369 3441
Edward Smith
(f. 1923), USA
Akvarell, Komposition. Signerad daterad 57. Motivet: 36x43 cm
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/12 18:56:48 | 1 | Vinnande bud |
21/12 19:02:00 | 2 | 400 kr |
21/12 19:02:00 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
21/12 19:02:24 | 2 | 500 kr |
21/12 19:02:24 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
21/12 19:06:45 | 2 | 700 kr |
21/12 19:06:45 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk edward smith komposition usa vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06